Radomskie Forum Akwarystyczne

Witamy Radomskich Akwarystów


#1 2010-10-28 22:24:34

Ma1yna

Gość

DOLEGLIWOSCI ZEWNETRZNE RYB

oto kilka przykładłów chorób zewnetrznych:
1.ICHTIOFTRIOZA(pasożyty):skóra i płetwy ryby sa pokryte białymi plamkami,zaatakowana ryba może szybciej poruszać pokrywami skrzelowymi.
2.KRYPTOKARIONOZA(kulorzęska):ciało i płetwy ryb pokryte są drobnymi (1mm)plamkami,skóra jest śliska,ryba szybko porusza pokrywami skrzelowymi,oczy wygladają na zamglone.
3.CHOROBA WELWETOWA-OODINIOZA(pasożyt)-skóra i płetwy pokryte są delikatnym aksamitem przypominającym złoty pył,który połyskuje niczym złoto,ryba szybko porusza pokrywami skrzelowymi
4.DAKTYLOGYROZA-szybsze ruchy pokryw skrzelowych,ryby oddychają tuz przy powierzchni wody,ryby moga ocierac się o różne przedmioty.
5.GYRODAKTYLOZA-ryby mogą ocierać się o różne przedmioty,kolory blakną,skóra jest miejscami zaczerwieniona,płetwy stają się wystrzępione.
6.PIERWOTNIAKI-zjaśnienie kolorów ryb,postrzępione płetwy,osłabienie,zniszczenia skrzeli,śmierć
7.LERNAEA-ryby mogą ocierać się o różne przedmioty,białawo-zielone nitki zwisające ze skóry ryby,widoczne stany zapalne
8.SPLEWKA-ryby mogą ocierać się o różne przedmioty,pasożyty są widoczne(średnica 5mm)
9.MARTWICA PŁETW-krótsze lub postrzępione płetwy.
10.PLEŚNIAWKA-kępki brudnych,podobnych do waty narośli na skórze,pokrywają większą część ciała ryby.
11.FLEXIBAKTERIOZA-białe kępki wokół pyska oraz białe plamy na skórze.

jeśłi chcesz dowiedzieć się czegoś na temat zwalczania podanych i innych chorób zapraszamy do dyskusji.

 

#2 2011-06-08 16:31:11

marcin

Nowy

Zarejestrowany: 2011-06-08
Posty: 2
Punktów :   

Re: DOLEGLIWOSCI ZEWNETRZNE RYB

Witam mam pytanko choduję już ryby bardzo długo i chodż mam pojęcie o chorobach i leczeniu to ostatnimi czasy pojawiło się na NEONIE inessa jedena narośl wielkości łepka od szpilki koloru żółtawego .Zadawałem te pytania na innych forach i nikt niewie co to za ustrojstwo , bo ja sam osobiście choduje rybki ok.20 lat i takiego przypadku nie spotkałem.Bardzo proszę o jakąś podpowiedż.Zgóry dziekuje

Offline

 

#3 2011-06-14 17:55:06

 Wojtas

Administrator

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-09-07
Posty: 43
Punktów :   

Re: DOLEGLIWOSCI ZEWNETRZNE RYB

Ja też nie mam pojęcia co to może być ale przypuszczam że jakiś pasożyt nic innego mi do głowy nie przychodzi ew może jakiś rybi nowotwór.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.enokia.pun.pl www.pokemonwaterelements.pun.pl www.lkt.pun.pl www.kolekcjonerzy.pun.pl www.polish-tactical-team.pun.pl